/
/
/
/
/
/

Festa Gironina dels Escacs

17/06/2018 - 17/06/2018

https://escacs.cat/index.php/publicacions/circulars/circulars-girona/25608-

INSCRIPCIONS

Les inscripcions es tramitaran mitjançant FORMULARI abans del 15 de juny de 2018 a les 19.00 hores.

Es podran inscriure tots els esportistes en actiu que tinguin la llicencia per la FCE .

Mes tard d’aquesta data no queda garantida la inscripció.

El preu de les inscripcions és:

  • 10 € per als esportistes que no es quedin a dinar.
  • 18 € per als esportistes que es quedin a dinar. L'import de la inscripció inclou el dinar que serà servit en el mateix local on es juga.
  • 18 € per cada  acompanyant que no jugui el torneig i es quedi a dinar.

El dinar serà amb el sistema de Menú  que el comensal decidirà entre  el proposat pel restaurant a primera hora. (Hi haurà un pica-pica i sis segons a triar-ne un).

Si la inscripció i el pagament es fa abans del dia 8 de juny de 2018, el preu del dinar (per esportistes i acompanyants), serà de 15 € per persona.

Cal fer el pagament de la inscripció al compte de la Federació Catalana d’Escacs ES89 2100 1033 3202 0013 0574 indicant el nom i dos cognoms de l’esportista i/o de l’acompanyant. (S’aconsella portar el justificant de l'ingrés el dia de joc per evitar problemes).

 

DATA I LLOC

Se celebrarà el proper 17 de juny (diumenge) al Restaurant La Temporada, al Carrer Montnegre 62, 17180-Vilablareix , (Girona) Telf--.972 233 050

(http://www.restaurantlatemporada.cat/)

 

RITME I HORARI DE JOC

El sistema de joc serà suís a 10 rondes, al ritme de 3 minuts més 2 segons per jugada. La competició començarà a les 10 hores.

 

AVALUACIÓ

El Campionat individual de ràpides serà vàlid per a Elo FCE ràpid i Elo FIDE blitz.

 

PREMIS

Hi haurà trofeus:

Per al campió absolut. El guanyador assolirà el títol de Campió Provincial de Ràpides de Girona 2018.

Per al sub-campió i per al tercer classificat.

Trams d’Elo Ràpid (Català)

  • Al campió i subcampió del tram de fins a 1650
  • Al campió i subcampió del tram 1651 - 1800
  • Al campió i subcampió del tram 1801 - 1950
  • Al campió i subcampió del tram 1951 - 2050
  • Al campió i subcampió del tram 2051 - 2200

També hi haurà trofeus:

Aquest trofeus seran acumulables amb la resta.

Per al millor Sub-16, per al millor sub-14, per al millor sub-12, per al millor sub-10 i per al millor sub-8 (que ostentin tal condició a la temporada esportiva 2018)

Per al millor veterà (amb llicència de més de 60 anys a la temporada 2018).

Trofeu a la millor fèmina.

Per optar al títol i als trofeus, caldrà tenir la llicència per algun Club d’Escacs de la Territorial de Girona.

Qualsevol cosa no descrita, el director del torneig i l’àrbitre tindran l’última paraula.

 

DINAR

Durant el dinar i a la seva cloenda, es procedirà a l’entrega dels guardons obtinguts durant la temporada, que estan relacionats a l’annex.

 

REUNIÓ INFORMATIVA / ASSEMBLEA DE CLUBS

En el mateix Restaurant, a les 16:30 hores, es convoca a tots els presidents/presidentes, o els seus representants, dels clubs de la Delegació Territorial de Girona per tal de tractar els següents punts:              

  1. Informe del Delegat
  2. Exposició de les novetats a la Territorial.
  3. Torn obert de paraula.

El Delegat Territorial i el seu equip

Albert Badosa Romanyó

 

TROFEUS QUE S’ENTREGARAN DURANT LA FESTA:

 

LLIGA CATALANA 2018

CATEGORIA PREFERENT DE GIRONA

Campió: C.E. Santa Eugènia

Segon: C.E. Hostalric

Tercer: C.E. Figueres

 

CATEGORIA PRIMERA CATEGORIA DE GIRONA

Campió: C.E. Olot

Segon: C.E. Gerunda

Tercer: C.E. Sant Gregori

 

CATEGORIA SEGONA CATEGORIA DE GIRONA

Campió: C.E. Guixolenc

Segon: C.E. Olot C

Tercer: C.E. Olot D

 

CATEGORIA TERCERA CATEGORIA DE GIRONA

Campió: C.E. Hostalric

Segon: C.E. Fornells

Tercer: C.E. Guixolenc

 

CAMPIONAT D'ACTIUS DE GIRONA

" V CIRCUIT GIRONI 2017 "

Campió Absolut: Jordi Cuadras Avellana (C.E. Figueres)

Subcampió Absolut: Àngel Mayor Sanchez (C.E. Cassà)

Tercers Absolut: F. Xavier Saurina Suñer (C.E. Gerunda) / Emili Colls Gelaberto (C.E. Figueres)

 

Trams ELO :

Fins a 1650

Campió: Enric Barraca Borozenets(C.E. Santa Eugènia)

Segon: Desert

Tercer: Desert

 

De 1651-1800

Campió: Carles Trias Punset (C.E. Santa Pau)

Segon: Àlex Garcia Moles (C.E. Santa Eugènia)

Tercer: Joan Moles Benali (C.E. Santa Eugènia)

 

De 1801-1950

Campió: Manel Romera Fernandez (C.E. Guixolenc)

Segon: Oscar Nahuel Roqueta (C.E. Santa Eugènia)

Tercer: Xavier Serrat Juanola (C.E. Santa Pau)

 

De 1951-2100

Campió: Salvador Alarcon Pages (C.E. Santa Eugènia)

 Segon: Jesus Moles Fuentes  (C.E. Gerunda)

Tercer: Robert Carlos Alvarez Martinez (C.E. Figueres)

 

 

De 2101-2250

Campió: Desert

Segon: Desert

Tercer: Desert

 

RECONEIXEMENTS:

Biel Horta Gafarot (3r Classificat en el Campionat de Catalunya d’edats Sub-16) C. E. Gerunda

David Acevedo Egido (2n Classificat en el Campionat de Catalunya d’edats Sub-12) C. E. Alt Empordà

Club d'Escacs Santa Eugènia com a Subcampió de Catalunya de Preferent.

PREMIS

Hi haurà trofeus:

Per al campió absolut. El guanyador assolirà el títol de Campió Provincial de Ràpides de Girona 2018.

Per al sub-campió i per al tercer classificat.

Trams d’Elo Ràpid (Català)

  • Al campió i subcampió del tram de fins a 1650
  • Al campió i subcampió del tram 1651 - 1800
  • Al campió i subcampió del tram 1801 - 1950
  • Al campió i subcampió del tram 1951 - 2050
  • Al campió i subcampió del tram 2051 - 2200

També hi haurà trofeus:

Aquest trofeus seran acumulables amb la resta.

Per al millor Sub-16, per al millor sub-14, per al millor sub-12, per al millor sub-10 i per al millor sub-8 (que ostentin tal condició a la temporada esportiva 2018)

Per al millor veterà (amb llicència de més de 60 anys a la temporada 2018).

Trofeu a la millor fèmina.

Per optar al títol i als trofeus, caldrà tenir la llicència per algun Club d’Escacs de la Territorial de Girona.

Qualsevol cosa no descrita, el director del torneig i l’àrbitre tindran l’última paraula.

El diumenge, 17 de juny de 2018, i s’estructura d’acord amb el següent horari:              

  • A les 10 hores: primera ronda del Campionat Individual de Ràpides. (Arribada dels esportistes al local de joc a les 9:30 hores)            
  • Cap a 11:30 hores: després de la sisena ronda, descans. 
  • A les 12 hores: comença la setena ronda del Campionat.
  • A les 14 hores: dinar.     
  • A 16:30 hores: “reunió Informativa / Assemblea de Clubs” al mateix recinte.
  • A les 18 hores: finalització de la diada.

 

Tots els horaris són aproximats i poden variar de 15 a 30 minuts, exceptuant l’inici del Campionat.

No hay ningún inscrito en este torneo

La Festa Gironina dels escacs 2018 se celebrarà a les instal·lacions del Restaurant La Temporada, al C/Montnegre 62, 17180 Vilablareix de Girona.

Telf--972233050 (http://www.restaurantlatemporada.cat/)